COMPEX

COMPEX ürünleri amatör ya da profesyonel sporcuların yanında kaslarını geliştirmek isteyen rehabilitasyon programına evde devam etmek isteyen kişiler ile klinik kullanım amacıyla tasarlanmış modelleri içermektedir. MI özelliği ile cihaz kasların çalışma durumunu ölçer ve cihazdan verilecek akım miktarı ve zamanlamasını bu bilgiye göre otomatik olarak ayarlar böylece kullanan kişi sadece cihazın yarattığı etki ile değil aktif katılımla çalışma imkanı bulur.

JOBS

Kol veya bacağın etrafını saran hava yastıklarının bir pompa aracılığıyla şişirilerek uygulanan pnömatik kompresyon tedavisinde, biriken lenf sıvısını, dışarıdan basınç uygulamak suretiyle dokulardan uzaklaştırıp dolaşıma katmak amaçlanmaktadır.İki çeşit pnömatik kompresyon cihazı vardır: 1.Segmental (sequential=ardışık, çok-odacıklı) olan türünde kol ve bacağın çeşitli bölgelerine sarılan hava yastıkları en uçtakinden en merkezde olana doğru sırasyla şişirilir. Gelişmiş modellerde odacıklardaki basınç farklı düzeylerdedir (en uçtakinde en fazla). 2.Segmental olmayan (tek-odacıklı) türünde ise kol veya bacağı boyunca saran tek parça bir hava yastığı vardır ve şişirildiğinde bütün bölgelere basınç uygular.

COMPEX

Ürünleri amatör ya da profesyonel sporcuların yanında kaslarını geliştirmek isteyen rehabilitasyon programına evde devam etmek isteyen kişiler ile klinik kullanım amacıyla tasarlanmış modelleri içermektedir. MI özelliği ile cihaz kasların çalışma durumunu ölçer ve cihazdan verilecek akım miktarı ve zamanlamasını bu bilgiye göre otomatik olarak ayarlar böylece kullanan kişi sadece cihazın yarattığı etki ile değil aktif katılımla çalışma imkanı bulur.

KUM TORBASI

Fizik tedavi ve rehabilitasyon çalışmalarında kullanılmaktadır. Kumun muhafaza içine yerleştirildikten sonra kumaştan dikilmiş kılıfa konmasıyla üretilmiştir.

DUMBELL

Fizik tedavi ve rehabilitasyon çalışmalarında kullanılmaktadır. Kumun muhafaza içine yerleştirildikten sonra kumaştan dikilmiş kılıfa konmasıyla üretilmiştir

THERA-BAND

Thera-Band elastik bantlarının gücü, hareketliliği ve işlevselliği arttırdığı; eklem ağrılarını azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 8 farklı rengi vardır ve her rengin farklı dirençleri vardır.

PARAFİN

Bu maddenin kullanım ağı oldukça fazladır. Parafin;tekstil ürünlerinde, eczacılıkta, kozmetik sanayiinde, plastik patlayıcı madde ve elektrik malzemelerinin üretiminde, bağcılıkta, bir şeylerin izolasyonunda ve en önemlisi de katı ve sıvı yiyeceklerin saklanmasında kullanılır. Çünkü parafin maddesi diğer maddelerle tepkimeye yani reaksiyona girmez. Sadece izolasyonunu sağlar ve dış etkilere karşı korur.

HOTPACK

Romatizma, bel ağrısı gibi rahatsızlıkları bulunan kişiler için birebir, hazır kimyasal sıcak su torbası. İçinde sodyum asetat ve su karışımı yoğun bir sıvı bulunuyor. Bu sıvılar, yine içinde bulunan bozuk para büyüklüğünde ortasından büküldüğünde çıt çıt eden bir çiple tetiklenerek tepkimeye sokuluyor. Tepkime sonucunda torba içindeki sıvı beyazlaşarak 60 santigrad dereceye kadar ısınıyor ve birkaç saat sıcaklığını muhafaza ediyor.

COLDPACK

Genelde acil durumlarda kullanilmak uzere verilen torbadır. İçinde over saturated bir cozelti vardir, bir adet de düğme. Düğmeye basıldığında ufak bir miktar çözünen madde daha katılır ve çözünen derhal kristalleşmeye ve, özellikle seçildiği uzere endotermik bir sekilde kristallestiginden, soğumaya başlar.

TENS TEM ECO

Tenstem ecobasic çeşitli ağrı tedavilerinde kullanılabilir. Ameliyat sonrası ağrılar kas ve eklem ağrılarında etkili bir çözüm sağlar. Tenstem ecobasic ağrı kesicilere karşı bağımlılık riski olan kişilerde ilaçlar ile birlikte kombine kullanımı önerilebilir. Tenstem ecobasic ağrı kesici ilaçlara karşı alejisi olan ve bu ilaçları kullanamayan hastalar için etkili bir seçenektir

ULTRASON

Ultrason ya da ultrasonografi modern tıbbın vazgeçemediği görüntüleme yöntemlerinden birisidir. Ultrasonun insan vücudunun içinde olup bitenleri anlamaya yarayan diğer görüntüleme yöntemlerden en önemli farkı bu amaca ulaşmak için X- ışınlarını kullanmaması yani radyasyon içermemesi, bunun yerine insan kulağının duyamayacağı frekansta ses dalgalarından yararlanmasıdır.

DENGE TAHTASI

Rehabilitasyon, duruşu dengelemek, kasları, tendonları ve alt bağ dokularını güçlendirmek için tasarlanmıştır. Denge Tahtası kaslarınızın ve tendonlarınızın aşırı efor göstermeden güçlenmesini sağlayacak.